Argumente CONTRA

[ Go to bottom  |  Go to latest post  |  Subscribe to this topic  |  Latest posts first ]


allaturcanu

38, female

Posts: 3

Argumente CONTRA

from allaturcanu on 10/30/2015 12:35 PM

Pierdere de timp (elevii se ocupă cu orice numai nu cu ce trebuie), lipsa comunicării reale (atît cu profesorul cît și cu colegii), distragere ( diferite reclame, link-uri distrag atenția elevilor), dependență (aproximativ tot timpul liber îl petrec pe rețelele de socializare).
 

Reply

hristina

-, male

Posts: 3

Re: Argumente CONTRA

from hristina on 10/30/2015 12:44 PM

sunt deacord cu tine insa cu fiecare clipa tehnologiile informationale se dezvolta foarte intens si suntem nevoiti sa mergem intrun pas cu lumea

Reply

allaturcanu

38, female

Posts: 3

Re: Argumente CONTRA

from allaturcanu on 10/30/2015 12:47 PM

Da, numai să utilizăm aceste tehnologii cu folos, nu în zadar nu???????????????

Reply

Russu_Anna_...

36, female

Posts: 3

Re: Argumente CONTRA

from Russu_Anna_Maria on 10/30/2015 12:49 PM

Oricum total de le izolat din viata moderna este imposibil deja. Asha ca mai bine totusi ar le folosim dar rational

Cu respect Russu Anna-Maria

Reply

admin
Admin

46, male

Posts: 5

Re: Argumente CONTRA

from admin on 10/30/2015 12:49 PM

Am citeva contr-argumente:
distragere ( diferite reclame, link-uri distrag atenția elevilor) - pot fi retele fără reclame
dependență (aproximativ tot timpul liber îl petrec pe rețelele de socializare) - dacă ei își petrec timpul în rețele poate ar fi bine să le propunem să se implice și în discuțiile referitor la tema noastră în mediu favorabil lor? 

Reply

« Back to forum