Argumente CONTRA
[ Go to bottom | Go to latest post | Subscribe to this topic | Latest posts first ]
Argumente CONTRA
from allaturcanu on 10/30/2015 12:35 PMPierdere de timp (elevii se ocupă cu orice numai nu cu ce trebuie), lipsa comunicării reale (atît cu profesorul cît și cu colegii), distragere ( diferite reclame, link-uri distrag atenția elevilor), dependență (aproximativ tot timpul liber îl petrec pe rețelele de socializare).
Re: Argumente CONTRA
from hristina on 10/30/2015 12:44 PMsunt deacord cu tine insa cu fiecare clipa tehnologiile informationale se dezvolta foarte intens si suntem nevoiti sa mergem intrun pas cu lumea
Re: Argumente CONTRA
from allaturcanu on 10/30/2015 12:47 PMDa, numai să utilizăm aceste tehnologii cu folos, nu în zadar nu???????????????
Re: Argumente CONTRA
from Russu_Anna_Maria on 10/30/2015 12:49 PMOricum total de le izolat din viata moderna este imposibil deja. Asha ca mai bine totusi ar le folosim dar rational
Cu respect Russu Anna-Maria
Re: Argumente CONTRA
from admin on 10/30/2015 12:49 PMAm citeva contr-argumente:
distragere ( diferite reclame, link-uri distrag atenția elevilor) - pot fi retele fără reclame
dependență (aproximativ tot timpul liber îl petrec pe rețelele de socializare) - dacă ei își petrec timpul în rețele poate ar fi bine să le propunem să se implice și în discuțiile referitor la tema noastră în mediu favorabil lor?

Reply

